Publicystyka

„Wszystko da się naprawić” Zbigniew Lew-Starowicz

Bardzo ciekawie wydana książka, na bibliotecznej półce od razu przykuła moją uwagę. Czerwono-czarno – biała okładka z imitacją pęknięcia. Fajne! Nie tylko okładka jednak jest fascynująca, środek także, choć ekologów może przyprawić o zawał marnotrawstwo miejsca. Za to efekt uzyskany tym zabiegiem jest ciekawy, niespotykany. Książka miałaby połowę swojej objętości gdyby nie fantazja wydawcy, aczkolwiek i tak czyta się bardzo szybko gdyż ma formę wywiadu rzeki, podzielonej na tematyczne rozdziały.

„Podróżniczki. W gorsecie i krynolinie przez dzikie ostępy” – Wolf Kielich

Ta książka zaliczana jest do kategorii Biografia/autobiografia/pamiętnik ale w rzeczywistości jest tym wszystkim jednocześnie :) Znajdziemy tutaj historie, biografie kilku kobiet, które w XIX wieku dokonały rzeczy niemożliwych – podróżowały w miejsca, gdzie nie stanęła ludzka stopa, a nawet jeśli stanęła, były to rejony wysoce niebezpieczne.

„Fastlane Milionera” MJ Demarco

Któż z nas nie chciałby być bogaty? Któż nie pragnie pięknego domu, mnóstwa wolnego czasu, podróży, komfortu finansowego? Nie ma co się oszukiwać – powieści czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Niezależnie od tego czy to kryminał, czy romans, czy fantastyka – te książki dają nam przede wszystkim relaks, oderwanie się od rzeczywistości i mają służyć przyjemności. I to jest w porządku.

„Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym” R.Brett

Z pełnym entuzjazmem podeszłam do tej książki. Wypożyczyłam ją, bo była w bibliotece i już od „Bóg nigdy nie mruga” byłam jej ciekawa. Nie dlatego, że jakoś szczególnie jej potrzebowałam, po prostu zwykła czytelnicza ciekawość po dość miłym pierwszym spotkaniu z twórczością autorki. Jednak los chciał, że kilka rzeczy faktycznie się w moim życiu pokomplikowało i miałam okazję sprawdzić jak książka spełnia swój cel szczegółowy w praktyce. Czy faktycznie robi nam się lepiej kiedy czytamy 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym?

„Służące” – Kathryn Stockett, czyli jak pokochałam audiobooki

Gotując albo sprzątając miewam poczucie nie do końca wykorzystanego czasu, dlatego lubię wtedy sięgać po audiobooki. Kiedyś napiszę w jakich okolicznościach i dlaczego czasem wolę słuchać niż czytać, tym razem jednak, chciałabym skupić się na REWELACYJNYM audiobooku „Służące”. Dlaczego rewelacyjnym?
Dodaj artykuł za darmo