Cygarowe eldorado

Cygarowe eldorado

Kilkaset gatunków cygar, cygaretek i papierosów, humidory z ponad tysiąc złotych i... ogromna pasja. Tak wygląda jedna z najlepszych trafik w Polsce

Gazety, proszki do prania i papierosy – nie, tak prawdziwa trafika nie wygląda. – W dobrym sklepie z cygarami nikt nigdy nie ustawi na półkach także mydła czy proszków, których zapach mógłby zabić aromat tytoniu – mówi Tomasz Kaczmarek ze sklepu Trafika przy ul. Sczanieckiej 9/2 w Poznaniu. Oprócz trzystu gatunków cygar i około stu rodzajów cygaretek w sklepie znajdziemy także niezbędne do palenia tytoniu akcesoria, takie jak fajki czy humidory, czyli specjalne pudełka służące do przechowywania cygar w odpowiednich warunkach. Ważna jest bowiem nie tylko wilgotność, ale i temperatura. Po co jednak to wszystko, skoro i tak większość Polaków kupuje zwykłe papierosy w kiosku?
– W Polsce jest coraz więcej ludzi poddających się magii wysokiej jakości tytoniu. Dobrą fajkę czy cygaro palą nie tylko starsi, dobrze sytuowani panowie. Trend ten pojawia się coraz częściej wśród młodych ludzi – tłumaczy Kaczmarek. I faktycznie, w sklepie co rusz pojawia się nowy klient, który po chwili wychodzi z nową fajką lub eleganckim pudełkiem cygaretek. Zdaniem specjalistów Polski nie ominie moda na palenie bardziej wysublimowanego tytoniu kupowanego w specjalnie zaaranżowanych sklepach.

Humidor to podstawa O odpowiednim przechowywaniu tytoniu powinni pamiętać wszyscy, którzy chcieliby zbudować w swoim sklepie stoisko z trafiką. Poznański sklep wyposażono w olbrzymi humidor, do którego można nawet... wejść. Jego ściany wyłożono drewnem cedrowym. O temperaturę i wilgotność dba klimatyzacja. Bezniej cygara stałyby się zbyt suche.

Tomasz Kaczmarek – jego zadaniem jest tak doradzić klientowi, by paląc w domu tytoń, był w pełni usatysfakcjonowany. ego klientami są nie tylko początkujący amatorzy cygar, ale i doświadczeni fajczarze biorący udział w międzynarodowych zawodach. Wygrywa w nich ten, komu uda się palić fajkę jak najdłużej. Do tego potrzebna jest jednak odpowiednia fajka i wysokiej jakości tytoń.

Eleganckie metalowe pudełka – tak najczęściej pakowane są cygaretki. W Trafice można wybierać spośród osiemdziesięciu rodzajów.

Fajka to styl Musi podobać się właścicielowi i być dobrana tak starannie, jak jedwabny krawat do koszuli dżentelmena. Jak ją palić? Podpowie sprzedawca.


Powiązane artykuły