Kryminał

„Fastlane Milionera” MJ Demarco

„Fastlane Milionera” MJ Demarco
Któż z nas nie chciałby być bogaty? Któż nie pragnie pięknego domu, mnóstwa wolnego czasu, podróży, komfortu finansowego? Nie ma co się oszukiwać – powieści czyta się łatwo, szybko i przyjemnie. Niezależnie od tego czy to kryminał, czy romans, czy fantastyka – te książki dają nam przede wszystkim relaks, oderwanie się od rzeczywistości i mają służyć przyjemności. I to jest w porządku.

„450 stron” – Patrycja Gryciuk

„450 stron” – Patrycja Gryciuk
Chyba każdy mól książkowy miał taki moment, gdy bardzo chciał wiedzieć jak powstają książki. Jak to jest, gdy pojedyncze słowa zaczynają tworzyć opowieść. Gdy bohaterowie zaczynają żyć własnym życiem, historia nabiera pędu, a Ty wiesz, że to Twoja zasługa. Właśnie o tym można się dowiedzieć czytając „450 stron”. Dowiadujemy się nie tylko o tym jak przebiega proces twórczy ze strony autora, ale także wydawnictwa. To istna gratka nie tylko dla moli książkowych, ale także osób, które kiedyś chciałyby pisać.

Niekwestionowany mistrz czy przeciętniak? „Lśnienie” – Stephen King

Niekwestionowany mistrz czy przeciętniak? „Lśnienie” – Stephen King
Trudno mi pisać o tej książce bo wiem, że mierzę się z legendą, ale przeczytałam ją i wyrażę swoją opinię ?? „Lśnienie” to książka trochę z pogranicza fantasy i horroru, choć sklasyfikowana jest jako horror. Może paranormal horror byłoby najlepszym określeniem (i co z tego, że takowa kategoria nie istnieje :P).

„Kasacja” – Remigiusz Mróz

„Kasacja” – Remigiusz Mróz
Miałam iść chronologicznie i przeczytać najpierw „Turkusowe szale”… Fakt jednak jest taki, że za czytanie zabrałam się będąc na wjeździe i ta książka jakoś mi umknęła nie dostępując zaszczytu zgrania na czytnik. Dodatkowo nie miałam przy sobie „Zaginięcia” mimo, że przed wyjazdem dobrze się zaopatrzyłam. Co z tego, kiedy skleroza mnie dopadła i wszystko zostało na komputerze.

„Służące” – Kathryn Stockett, czyli jak pokochałam audiobooki

„Służące” – Kathryn Stockett, czyli jak pokochałam audiobooki
Gotując albo sprzątając miewam poczucie nie do końca wykorzystanego czasu, dlatego lubię wtedy sięgać po audiobooki. Kiedyś napiszę w jakich okolicznościach i dlaczego czasem wolę słuchać niż czytać, tym razem jednak, chciałabym skupić się na REWELACYJNYM audiobooku „Służące”. Dlaczego rewelacyjnym?

„Achilles. W pułapce przeznaczenia” – M. Miller

„Achilles. W pułapce przeznaczenia” – M. Miller
Fascynuje Was Starożytność? Mnie bardzo. Kult pięknego ciała, czasy w których filozofia, nauka i sztuka uzupełniały się wzajemnie to stanowczo coś co lubię. Każdy poziom nauczania zaczyna się od starożytności zwanej też antykiem. Na historii poznajemy podziały terytorialne, konflikty, bitwy i charakterystyczną dla tego okresu architekturę.

„Gra pozorów” – Joanna Opiat-Bojarska

„Gra pozorów” – Joanna Opiat-Bojarska
Przyjaciele nie są wcale przyjaciółmi, rodzina męża chce Cię pogrążyć, nikomu nie możesz ufać, nawet- a może szczególnie – policji. W dodatku dowiadujesz się, że uciekł Ci tydzień z życia. Tydzień, którego nie pamiętasz. Musisz odpowiedzieć na pytania, na które sam chcesz znać odpowiedź. Improwizujesz, ale jak było na prawdę? Z czasem zaczynają pojawiać się przebłyski wspomnień i nie wiesz czy to powracająca pamięć, czy wariujesz…

„Warszawski niebotyk” – Maria Paszyńska

„Warszawski niebotyk” – Maria Paszyńska
Nareszcie jest! Tak długo zbierałam się do napisania tej recenzji, że aż głupio mi się do tego przyznać. Na swoją obronę mam jedynie to, że – tak jak pisałam na fanpage – książka jest szczególna. Nie tylko, ze względu na akcję Book Tour ale przede wszystkim ze względu na wyjątkowość jej treści. Musicie mi uwierzyć na słowo, że starałam się ze wszystkich sił być obiektywna.